Eronnut Maria Lund täystyöllistää itsensä
Laulaja-näyttelijä Maria Lund kertoo Me Naiset -lehdessä ajattelevansa erottuaan vain työntekoa. Lundin avioliitto näyttelijä Mikko Rantanivan kanssa päättyi kesällä avioeroon.
- Nyt keskityn vain työntekoon, en ajattele mitään muuta. Seuraava vapaa päivä on vasta joulukuun lopussa, mutta se sopii minulle. Kiire unohtuu, kun laulan kepeitä lauluja, joissa kaikki on hyvin ja elämä hymyilee, Lund kertoi lehdessä.
Maria Lundin uusi Tahdon-albumi ilmestyy 30. syyskuuta. Nousujohteinen ura pitää laulajattaren kiireisenä.
- En taida elää kovin terveellisesti, kun pusken vaan töitä, mutta töiden tekeminen on yksi niistä asioista, jotka tekevät minut onnelliseksi ja joista saan nautintoa, Lund kertoo lehdessä.
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää