Suosikkitanssija selitteli ylinopeuttaan: Oli niin keväinen ilma
Tanssii tähtien kanssa -ohjelmastakin muistettava tuomari Helena Ahti-Hallberg kaahaili ylinopeutta Järvenpäässä reilu kuukausi sitten. Nainen kertoo, ettei huomannut satasen nopeusrajoitusta vaan ajoi 123 kilometrin tuntinopeudella.
- Oli niin mukava ajaa, kun oli ensimmäisen kerran kuiva ja sula tie tänä vuonna. oli hyvin keväinen ilma. Minulla ei ollut edes kiire mihinkään, Ahti-Halleberg kertoo Iltalehdessä.
Helena kertoo, ettei ole saanut yhtään sakkoa ainakaan neljään vuoteen ja muistaa tämän tuoreimmat vielä monta vuotta. Kansainvälisestikin menestynyt tanssija pitää tapausta puhtaana vahinkoja on harmissaan.
- Totta kai, sillä olen sitä mieltä, ettei ylinopeutta pidä ajaa. Eikä sakkojen maksaminen ole mukavaa, nainen lisää.
Kilpailut
Uusimmat
Kyllä isä osaa -elokuvan jatko-osassa seikkaillaan uusissa maisemissa
Wilma Murto kertoo Instagramissa olleensa leikkauksessa
Suomen elokuvasäätiöltä 4,1 miljoonaa euroa sarja- ja elokuvahankkeille - varoja leikattu aiemmasta
Älylaitteita ei saa jatkossa käyttää välitunneilla tai ruokaillessa Helsingin kaupungin kouluissa
Finnairin lennoilla rajoitettu tarjoilu useita päiviä työtaistelutoimien vuoksi
Näytä lisää